5 powodów, dla których warto podróżować w pojedynkę

Coraz więcej osób decyduje się na podróż w pojedynkę. Jaka jest ku temu motywacja ? Przedstawiam 5 powodów, dla których warto zaryzykować.

Dla wielu osób brak partnera do wyprawy jest główną przeszkodą, dla których zostają w domu. Powodów jest wiele – bycie osamotnionym, różne niebezpieczeństwa, które mogą na nas czyhać czy też zwykła nuda. Odkąd pamiętam zawsze podróżowałam z kimś. W samotną podróż pierwszy raz wybrałam się do Barcelony i to całkiem przypadkowo, ponieważ planowo miałam jechać z koleżanką. W końcu z nikim nie musiałam ustalać planu dnia, mogłam iść tam, gdzie najbardziej mi zależało… taka totalna wolność. Wtedy stwierdziłam, że podróżowanie w pojedynkę, wcale nie jest aż takim złym pomysłem jak innym może się wydawać. Szczególnie w krajach, gdzie ludzie są bardziej otwarci dla obcych.  Po pół roku podjęłam decyzję samotnej podróży po Azji. W tym czasie nikt z moich znajomych , o których pytałam o wyjazd nie był w stanie wyruszyć na koniec świata. Nie chciałam szukać kogoś obcego, ponieważ planowałam zostać tam co najmniej 2 miesiące a według mnie na taki okres czasu, warto już znać daną osobę. Czy żałuję tej decyzji? Absolutnie nie ! Chciałabym przedstawić 5 najważniejszych powodów, dla których warto się przekonać.

 

  1. Będziesz cieszył się ze swojego towarzystwa

Pomimo, że w czasie podróży w pojedynkę, poznasz bardzo dużo przypadkowych ludzi, z którymi będziesz zwiedzał nowe miejsca, czasem jednak będziesz zdany na swoje towarzystwo. Na początku może wydać Ci się, trochę dziwne pójście samemu do restauracji, jednakże po jakimś czasie nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Wręcz przeciwnie, będziesz cieszyć się ze swojego towarzystwa, a przy tym możesz poznać inne osoby, które znajdą się akurat wokół Ciebie. Na ulicy, nie raz zdarzy Ci się, być zaczepionym przez lokalnego człowieka, który będzie Ci chciał pomóc, gdy będziesz wydawał się zagubiony. Robisz to, co masz ochotę i to co Cię najbardziej interesuje. Nie tracisz czasu na dojście do kompromisu z drugim towarzyszem podróży.

 

  1. Zdobędziesz dużo przyjaciół

Jak się okazuje coraz więcej osób, decyduje się na wyjazd w pojedynkę. Przed wyjazdem wydawalo się, że nie wiele osób preferuje taki sposób podroży. Jak bardzo się myliłam ! W Azji poznałam wiele backpackersów, w tym dużo dziewczyn podróżujących samotnie. Sprzyjajacym ku temu miejscem jest hostel. Podrożnicy  szukają towarzyszów do wspólnego odkrywania okolicy. Stajesz się bardziej otwarty do ludzi, ponieważ zagadujesz do obcej Ci osoby. Gwarantuję, że nawiążesz wiele wspaniałych znajomości z całego świata, które będą owocowały w przyszłości.  Także, ze będzie Ci sprawiało frajdę rozmawianie z lokalnymi ludzi na targu, w sklepie etc.

 

  1. Nabierzesz większej pewności siebie

Podczas podróży w pojedynkę napotykasz wiele trudności, musisz podejmować decyzję, które nie zawsze okazują się dobre. Nie jeden raz podejmujesz ryzyko, za które jesteś odpowiedzialny wyłącznie Ty. Sytuacje te prowadzą do bycia silniejszym i większego zaufania samemu sobie. Jesteś zdany tylko na siebie, co wpływa na większą mobilizację.

 

  1. Nauczysz się więcej o sobie

Nie jeden raz będziesz skazany na słuchanie swojej intuicji. Przede wszystkim ta umiejętność będzie ważna, przy poznawaniu nowych ludzi. Poznasz swoje pozytywne cechy jak i negatywne na nowo. Będziesz zmuszony pokonywać swoje lęki. Osiągniesz wyższy poziom wewnętrznej równowagi.

 

  1. Podszkolisz języki obce 

Podczas podróżowania masz niesamowitą okazję nauczyć się płynnie rozmawiać w języku angielskim. Żadna szkoła językowa, nie równa się z podróżą, podczas której musimy cały czas posługiwać się w obcym języku. Po Azji podróżuje dużo native speakerów. Nauczysz się potocznych wyrażeń, których nie nauczysz się w szkole. Także warto znać drugi język tj. hiszpański lub francuski w zależności od miejsca, do którego się wybierasz.

Dodaj komentarz