Lista moich 10 ulubionych miejsc podczas wędrówki po Azji Południowo-Wschodniej

Zastanawia Was, które miejsca okazały się najwspanialszymi, do których chcę wrócić ? Stworzyłam ranking 10 najlepszych miejsc, które wzbudziły u mnie największy zachwyt. Wybór ten nie należał do najłatwiejszych, jako że podczas podczas mojej 2,5-miesięcznej podróży zwiedziłam masę pięknych miejsc.
Pamiętajcie, że biorę pod uwagę tylko 3 kraje tj. Tajlandia, Kambodża i Wietnam.

Czas start…

 

10. Ayutthaya dawna stolica Tajlandii, jedno z najbardziej bogatych i kosmopolitycznych miast na świecie. Przez stulecia Królowie budowali wspaniałe świątynie, niektóre z nich oblepione były także złotem. Pomimo, że w obecnych czasach możemy podziwiać głównie ruiny świątyń i tak robią duże wrażenie.

 

Siedzący Buddha

 

9. Hanoi uchodzi za jedno z najstarszych stolic świata, gdzie można podziwiać kolonialne budynki, starożytne pagody oraz unikalne muzea w centrum miasta. Francuska kolonia słynie z dobrej kuchni, jedwabiu, rękodzieła, a także dobrej rozrywki. W centrum znajdzie się duża ilość klubów oraz barów oferującym lokalne piwo.

Typowy widok na ulicach Hanoi

 

8. Ho Chi Minh jedno z najbardziej chaotycznych miast, jakie ujrzałam w swoim życiu. Pomimo tak wielkiego hałasu ma niezwykły urok i po jakimś czasie można zostać wciągniętym w ten jakże dynamiczny tryb życia. Absolutnym must have jest Muzeum Pozostałości Wojennych, które przybliży wojnę Amerykańsko-Wietnamską.

Kościół katolicki w Ho Chi Minh 

 

7. Chiang Mai spokojne miasteczko na północy Tajlandii otoczone wzgórzami. Sporo podróżników zmęczonych zgiełkiem Bangkoku wybiera właśnie to miejsce na regenerację akumulatorów. W Chiang Mai będziecie mieć okazję podziwiać przede wszystkim wspaniałe buddyjskie świątynie oraz stare miasto. Jest to także świetna baza wypadowa do Parku Narodowego, gdzie poddajemy się urokowi wspaniałych wodospadów.

 

 

Typowy widok buddyjskich świątyń

 

6. Bangkok czyli stan umysłu. ‘Same same but different’ koszulki z takim napisem możemy otrzymać na każdym kroku. Opisuje to dokładnie wygląda tej jakże intrygującej stolicy Tajlandii. W tym mieście nie sposób się nudzić. Zaskakuje od samego początku. Na pozór miasto jak każde inne jednak tak zdecydowanie nie jest. Kto był to wie o czym mówię. Świątynie, sztuka, lokalne jedzenie, nocne markety, legendarna ulica Khao San Road… to warto przeżyć na własnej skórze.

 

Widok z wieżowca na Bangkok robi wrażenie 

 

5. Da Nang czyli Góry Marmurowe, most smoka i cudowna plaża. Góry Marmurowe fascynują turystów ze względu na liczne jaskinie wapienne stosowane zarówno jako kryjówki jak i miejsca kultu. Polecam wybrać się na weekend o godz 9 w okolice Mostu Smoka. Czeka Was małe ‘show’ w postaci ziejącego smoka 😉

 

Most zakochanych w Da Nang

 

4. Ninh Binh jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Wietnamie bez dwóch zdań. Jako że nie jest popularne wśród podróżników, to właśnie tutaj można znaleźć ciszę, odbyć wycieczkę na rowerze po okolicy i oddać się całkowicie urokowi wietnamskiemu… Polecam odbyć wycieczkę także łódką, a także wspiąć się na Hang Mua skąd możemy podziwiać bajeczne widoki. Ciekawostką jest, że w Ninh Binh odbywały się zdjęcia do filmu King Kong.

 

Magiczny zachód słońca w Ninh Binh

 

3. Ko Chang czyli tajska wyspa, istna oaza spokoju. Po spędzeniu kilku dni w Bangkoku należy się solidny odpoczynek. To miejsce idealnie się do tego nadaje. Plaża, na której nie spotkamy się z tłumem turystów zamienia się w istny raj. Polecam wypożyczyć skuter i przejechać tą jakże kolorowa wyspę na skuterze.

 

Zachód słońca na wyspie…

 

2. Siem Reap i Angkor Wat 🙂 Zdecydowanie nie sposób ominąć Kambodży i największego kompleksu świątyń na świecie. Kambodża należy do najstarszej cywilizacji na Półwyspie Indochińskim – Imperium Khmerów. Świątynie znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO oraz 8 cudów świata. Samo miasteczko Siem Reap jest także urokliwe z dużą ilością restauracji, barów, nocnym targiem, które przyciąga tłumy turystów.

 

Jedna ze świątyń w Kambodży 

 

1. Hoi an wietnamskie miasteczko w środkowym Wietnamie. Miasteczko jest na tyle urokliwe, że można się w szybki sposób zadurzyć. Znane z różnorodnego jedzenia dzięki wpływom japońskim, chińskim a także portugalskim. Jako jedne z nielicznych uniknęło nowoczesnego rozwoju i amerykańskich bombardowań. Po zwiedzeniu starego miasta polecam plaże na chwile relaksu… 🙂

 

Ulice Ho ian napawają optymizmem 🙂

Dodaj komentarz