Jedzenie w Cluj-Napoca – 5 restauracji, które warto odwiedzić

Bez wątpienia Cluj jest jednym z najlepszych miast w Rumunii. Z roku na rok przybywa tu coraz więcej turystów by podziwiać stolicę Transylwanii. Naprawdę nie sposób się tu nudzić. Jest tyle świetnych miejsc, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Jedną z głównych atrakcji jest oczywiście rumuńska kuchnia. Lecz nie tylko. Jako, że Rumuni maja wiele wspólnego z kulturą rzymską, nie brakuje tutaj także włoskich restauracji. Miłośnicy jedzenia azjatyckiego, także znajdą ciekawe miejsca.

 

Rumuńskie jedzenie czyli…

 

      1.Rumuńska Restauracja Varzarie

Chociaż wygląd restauracji nie zaskakuje, to jedzenie jak najbardziej. Zamówiłam tutaj Sarmale cu ciuperci, czyli ryż zmieszany z pieczarkami zawijany w liściach kapusty. Jest to wersja wegetariańska.  Można także spróbować wersji z mielonym mięsem. Do tej potrawy Rumunii zamawiają chleb oraz kwaśną śmietanę. Ponoć specjalność ta znana jest także w Turcji, Bułgarii, Serbii, Macedonii, Palestynie, Jordanii, Syrii i Libii. Restauracja typowo rumuńska z szerokim wyborem rumuńskich potraw. Ceny nie są wygórowane.Naprawdę warto !

Adres : Bulevardul Eroilor 35-37; Cluj-Napoca

 

 

       2.Włoska restauracja Capriccio

Kolejnym miejscem, który nie sposób ominąć to….włoska restauracja Capriccio. W tym miejscu przede wszystkim króluje makaron pod różną postacią. Ale nie tylko, bowiem w menu mamy także do wyboru zupy, sałatki, bruschetty,dania mięsne oraz pizzę. Tutaj zamówiłam ‘Tagliatelle Capriccio’ czyli domowy makaron tagliatelle z szynką prosciutto , pieczarkami i rukolą. Nie sposób obojętnie przejść obok tej wspaniałej restauracji. Polecam wszystkim fanom włoskiej kuchni. Klimatyczne wnętrze, miła obsługa wspaniałe jedzenie-czego chcieć więcej !

Adres : Pe strada Horea La Numarul 32; Cluj-Napoca

 

   

      3.Indyjska restauracja Indigo

Kiedy zawitałam tam pierwszy raz naprawdę było sporo ludzi. Miejsce to jest nie co oddalone od centrum, ale najwidoczniej nie zniechęca to nikogo. Wręcz przeciwnie. Dla miłosników kuchni indyjskiej, z całym sercem polecam. Mamy duży wybór jedzenia, więc z pewnością nie wyjdziecie z tego miejsca głodni. Ja wybrałam Tadkewali Daal czyli wegetariańskie danie na bazie czerwonej soczewicy i czosnkowy chlebek naan. Jeśli jedzenie indyjskie to pamiętajcie o restauracji Indigo.

Adres: Strada Piezișă 10, Cluj-Napoca

 

 

      4.Restauracja Casa-maramureseana

Nazwa restauracji nawiązuje do historycznej krainy Marmarosz położonej na w północnej części Rumunii oraz w południowej Ukrainie. Typowa lokalna rumuńska restauracja z wspaniałym góralskim wnętrzem. Miejsce to szczególnie polecam dla liczniejszych grup, ponieważ w menu są wspaniałe deski serów lub mięsa. Jeśli ktoś jest fanem lokalnych przysmaków ma szansę spróbować tego właśnie tutaj. W restauracji tej miałam szansę spróbować dania pod nazwą  ‘Carnati Afumati’ czyli grillowane kiełbaski z sosem chrzanowym i frytkami z serem fetą. Nie polecam tego miejsca wegetarianom, bowiem większość dań opiera się na mięsie.

Adres: Bulevardul 21 Decembrie 1989 82, Cluj-Napoca

 

 

    5. Restauracja O’Peter’s Irish Pub & Grill

Miejsce ze studencką atmosferą oferujące jedzenie w przystępnych cenach. Menu usatysfakcjonuje zarówno miłośników mięsa jak i wegetarianów. Pub jest najstarszym w mieście. Idealne miejsce na wieczorne spotkanie ze znajomymi 😉

Adres : Strada Horea 5, Cluj-Napoca

 

 

Mam nadzieję, że poprzez ten wpis zachęciłam Was do odwiedzenia transylwańskiej krainy. Rumunia to wspaniały i różnorodny kraj. Warto poświęcić choćby jeden weekend na przyjazd do Cluj-Napoca.

Dodaj komentarz