5 absolutnych must-have, które należy przygotować, przed wyjazdem w długoterminową podróż

Myślisz od dawna o długoterminowej podróży jednakże nadal martwisz się, że zapomnisz coś ważnego ? Przechodziłam przez to samo. Kompletnie nie wiedziałam od czego zacząć. Kiedy zdałam sobie sprawę, że mój wyjazd nie skończy się na jednym weekendzie, postanowiłam przygotować się do niego należycie. Tobie też tak radzę. Przygotowałam listę moich absolutnych must-have, bez których bym nie ruszyła w podróż. Zachęcam do zapoznania się z listą, aby nie dopadła Cię żadna frustracja z tego powodu.

 

1.Paszport 😉 Miej na uwadze, by paszport był ważny przez co najmniej następne 6 miesięcy. Należy o tym pamiętać, ponieważ jest wiele krajów, gdzie właśnie należy mieć paszport z dłuższą datą ważności. Znalazłam listę krajów, gdzie obowiązuje ta zasada. Są to m.in Bahamy, Chiny, Brazylia, Kenia, Wietnam i wiele innych. Warto się zapoznać z regulacjami jakie obowiązują w danym miejscu, ponieważ może się okazać, że zamiast upragnionych wakacji, zostaniemy zmuszeni wrócić do domu.

2.Kopie dokumentów – warto mieć przy sobie dodatkowe kopie dokumentów, a także zrobione skany, gdybyśmy przypadkowo coś zgubili, ktoś nas okradł etc.

3.Ubezpieczenie podróżne – obecnie mamy dużo firm na polskim rynku, gdzie możemy zaopatrzyć się w ubezpieczenie podróżne. Ja wybrałam April, ponieważ przeczytałam dużo pozytywnych opinii na temat tego ubezpieczyciela (stosunkowo niska cena, fajna opcja dla młodych ludzi do 28 roku życia). Wybór pozostawiam Tobie.

4.Szczepionki – w zależności od kraju, należy zapoznać się z listą obowiązkowych oraz zalecanych szczepień. Do Azji Południowo-Wschodniej zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, B, tężcowi, błonicy, durowi brzusznemu. Przed podróżą polecam konsultację z Lekarzem Medycyny Podróży, który pomoże nam w dokonaniu wyboru oraz udzieli fachowych rad.

5.Apteczka pierwszej pomocy tj. plastry, leki, preparaty, bandaże. Wiele osób skarży się na problemy żołądkowe podczas wyjazdów, dlatego warto zaopatrzyć się także w preparaty, które mają szybkie działanie. Chyba, że chcecie zafundować sobie jeszcze tydzień pobytu np. w wietnamskim szpitalu…

Teraz pozostaje tylko szukać swojego wymarzonego kraju i w drogę !

Dodaj komentarz